Mijn doel is om de komende 25 jaar mijzelf aan te bieden als DJ voor bruiloftsfeesten, verjaardagen en bedrijfsfeesten. Ik heb geen interesse in dance-events, discotheken of andere grote events waar jongens als Tiësto aan mee doen.
Maar ik heb praktisch geen ervaring als live DJ, alleen maar als internet-radio DJ. Dus ik ben gewend om een set van x aantal nummers klaar te zetten, deze een beetje aan elkaar te praten en me geen zorgen te hoeven maken over het feit of mensen dansen op de muziek die ik draai.
Dus mijn grootste vraag is dan ook, hoe kan ik ervoor zorgen dat mensen actief blijven op de dansvloer?
Wat voor soort muziek doet het goed bij dit soort feestjes? (afgezien van de wensen van de persoon waarvoor het feestje is)
Zijn er bepaalde artiesten of nummers die altijd wel in de smaak vallen of kunnen helpen bij het 'aan het dansen krijgen'?
Hey Dennis, welkom op DJresource
Radio-DJ en club/feest/dans-DJ zijn denk ik 2 takken van sport, ik ben zelf beatmix-dj, ik gebruik geen microfoon, en daarbij werkt het goede tracks op het juiste moment in te mixen. Ik draai zelf zo min mogelijk breaks en vul die vaak op met de beats van het begin van het volgende nummer. Door het goede mix moment te kiezen en top tracks af te wisselen met iets mindere (meestal in blokjes van 2-3) kun je de energie op de dansvloer vast houden.
Microfoon gebruik zie ik meer als iets voor all-round DJs (feestcafe DJs etc) en kan goed werken, maar daar heb ik geen ervaring in. Als ik de microfoon gebruik ben ik een training of workshop aan het geven