Sabam verdacht van vervalsing  Add your News

Camino Flag on 28-10-2007 @ 14:50
logo_sabam_640.jpgBRUSSEL - De auteursrechtenvereniging Sabam is in verdenking gebracht voor de vervalsing van haar jaarrekeningen, het misbruiken van het vertrouwen van haar duizenden leden en witwassen van verduisterde gelden. Dat bevestigt de Brusselse parketwoordvoerder Jos Colpin De Tijd. De onderzoeksrechter heeft ook de toplui van Sabam in verdenking gebracht.

Het gerechtelijk onderzoek naar de geldstromen bij de Belgische vereniging van auteurs, componisten en uitgevers is na drie jaar afgerond. Dat onderzoek was opgestart in 2004 na een klacht van componist Philippe Delhaye. De Brusselse onderzoeksrechter Frédéric Lugentz greep de klacht aan om de hele boekhouding van Sabam onder de loep te nemen.

Sabam wordt verdacht van ’valsheden in de jaarrekening’, onder andere om de uitbetaling van smeergeld aan een ambtenaar van Financiën toe te dekken. De auteursrechtenvereniging wordt ook verdacht van ’misbruik van vertrouwen’.

Sabam zou een deel van de honderden miljoenen euro’s aan auteursrechten die het int, hebben verduisterd. Het verduisterde geld zou zijn witgewassen via de Kas voor Onderlinge Hulp en Solidariteit (KOHS), een fonds van Sabam.

De onderzoeksrechter heeft het dossier nu overgedragen aan het parket en behalve Sabam en KOHS ook vijf fysieke personen in verdenking gebracht. Sabam-woordvoerder Thierry Dachelet bevestigt aan De Tijd de inverdenkingbrenging van Sabam en KOHS.


What do you think about Sabam verdacht van vervalsing ??

Vote :   
You can read more here : www.standaard.be

There are 5 Comments

  Flag Camino wrote on 31-10-2007 @ 01:35
In belgie is Sabam al even goed bezig als BUMA/Stemra in nederland...
  Flag W.i.M wrote on 31-10-2007 @ 22:32

Ik kijk nergens meer van op

  Flag Steev wrote on 01-11-2007 @ 17:32
Dit is erg Cry stelletje afzetters! En nu ook ons zuur (afgepakte) verdiende geld in hun eigen zak steken. Stelletje zakkenwassers.
  Flag alect wrote on 12-11-2007 @ 17:16
ongelooflijkCry
Kan bijna niemand meer vertrouwen tegenwoordig
  Flag Bastian wrote on 12-11-2007 @ 18:56
Nou Belgische dj's jullie weten het, gewoon maar lekker door branden met die illegale zooi:P
Create your FREE ACCOUNT now !

Some parts of this website require you to login. Using an account on DJResource has a lot of advantages such as:
Adding Content, getting Notifications, Like content, Downloading and Uploading Images and much more.

 Sign Up

Create your account to get involved with the Community


117 Users online: 5 Guests (112 Unknown)
Pages generated today : 31.804
Most visitors online this month : 361
Lifetime Pageviews since 2003 : 238.142.417