Poster: DJ-Emotion
Dacht het dus niet he..
Het liefst 4x maar de meeste nieuwe branders kunnen minimaal 8x.
Dus zo laag mogelijk!
12-16 speed is voor de meeste media van tegenwoordig wel goed. Als je ze op de snelheid brand die jij aangeeft dan heb je kans dat de laser te lang op een plek is en de dye te warm wordt met alle gevolgen van dien.
Maar als je wilt weten of je cd's goed zijn, zorg dan dat je een cd brander hebt die error reporting ondersteund en gebruik dan Nero CD-Speed om een scan van je cd's te maken.
Als je geen goede cd's brand dan krijg je dit:
Als je goede cd's brand dan krijg je ongeveer zoiets:
Bij de eerste cd's zit er een stevige hoeveelheid C1 errors vanaf de 60 minuten. Je ziet dan ook dat er als gevolg daarvan C2 errors optreden. C1 errors zijn normaal en een cd uit de winkel heeft er ook soms gemiddeld 80-100. C1 errors worden door je cd-speler gecorrigeerd.
C2 errors daarintegen kunnen niet meer gecorrigeerd worden. Dit wil niet zeggen dat de cd niet meer zal afspelen, maar als de cd speler niet snel genoeg de data correct kan lezen zal het resulteren in een hik of overslaan.