je haalt hooguit 10 db vermindering al;s je het op amateuristische wijze gaat aanpakken.
Het is een zaak van calculeren voordat je begint , je gaat dus niet eerst een klamer met rockwool bouwen om er vervolgens achter te komen dat dat niet werkt !
wil je echt goed isoleren dan is er maar een manier .
een kamer in een kamer .
Je legt dus een zwevende vloer, zwevende muren , bevestigd op de zwevende vloer , en zwevend plafond.
de ruimte tussen de buiten muren van je huis en de binnenmuren van je``nieuw hok ``moet je helemaal volstoppen met rockwool, maar het is zaal dat je van de binnenmuur naar buiten toe en luchtsl;euf houd van een centimeter of 10 over de gehele oppervlakte !
het is ook zaak dat je bij het bevestigen en bouwenan de kamer in de kamer nergens een schroef of spijker laat doordringen in de reeds bestaande constructie , want dan is meteen het effect van isolatie weg.
2 winston :de manier van refereren die jij noemt heeft alleen zin als je over een microfoon van vele duizenden euros beschikt en dito monitor speakers .
daarbij zijn er ook gewoon op internet modellen te vinden waar de maten van je kamer kan invoeren, je zitpostitie, etc etc.
Het programma kijkt dan waar staande golven gaan optreden(die je overigens niet met isolatie te niet kan doen )
Je zou om staande golven te elimineren een basstrap kunnen bouwen bijvoorbeeld .
overigens kan je die staande golven ook gewoon berekenen
Lambda =V gedeeld door F
dus de staande golf is snelheid van het geluid =340m/s gedeeld door de frequentie die de staande golf veroorzaakt.
een staande golf is een sinus die minstens2 maal de lengte van de kamer heeft en zichzelf versterkt door het feit dat de golf tegen zichzelf in gaat in positieve fase , zou dit tegenfase zijn dan zou er noise cancellation plaatsvinden
Ik zou zeggen begn er niet aan of doe het meteen goed ..
Tussenwegen hebben vaak geen bevredigend resultaat.
Dingen die je wel al kan doen is je speaker s op foam zetten , dat helpt echt gigantisch
Noppenfolie isoleert zoals in de dj booth in dit topic isoleert niet tot nauwelijks.
De stuctuur is te open voor isolatie, die platen zijn ook helemaal niet voor isolatie gemaakt maar voor akoestische behandeling van ruimten .
daar waar je het noppenschuim plaatst , vaak tegen de muur direct tussen je linker en rechter monitor en links en rechts op de zijmuren van je mionitors zorgt het folie ervoor dat de ruimte waar je werkt ``dood``slaat(met name het hoog)
Een teveel aan noppenschuim is daarom ook af te raden omdat de ``karakteristieken van je geluid teniet worden gedaan.
Vaak passen ze het schuim wel toe in zangcellen , omdat je daar juit een dood signaal wil hebben !
Ik zou zeggen lees je eerst helemaal in want er is veel info over te vinden op het net.
het zou zonde zijn als je een paar honderd euro voor noppes neertelt............kost je geld en veel werk , ........en dat alles voor niets !

Succes