Informatie DJ Geschiedenis
  Dutch Topics, DO NOT reply in other languages than Dutch !  

_Ivan_    posted on 10-05-2006 11:46
Wie kan me wat vertellen over de geschiedenis van het dj'en... (misschien domme vraag) k'heb al wat gegoogeld maar ik kon niet echt wat vindenConfused

Wie helpt me?:P

IvanHappy, laughing
Feel&.Celebrate.Life!


What do you think about Informatie DJ Geschiedenis ??

Vote :   

Illusion    posted on 10-05-2006 13:34
Het is nooit echt zo geweest in het begin, om plaatjes op dezelfde pitch snelheid te draaien. Vroeger was het gewoon, plaatjes achtermekaar draaien op feestjes.


Ik heb een kennis van me hier in de buurt wonen, die is nu ongeveer 45 jaar. Maar deze gast was in zijn jeugd ook Dj. Hij draaide ook gewoon de plaatjes die wij nu zien als oldies. AC/DC, Abba, en andere feest/dance nummers Etc. (je weet wel:p)


Ik denk dat het daaruit is ontstaan.


Daarna kwamen denk ik de meerdere hiphop stijlen. En is men uiteindelijk ook de stijlen trance, dance, en etc. gaan mixen en maken.


Langzamerhand is het uitgegroeid in de stijlen die we nu draaien, en tegenwoordig verlangen we gewoon naar de perfecte mixes. Het is niet meer zoals het vroeger was.

22-12-2012: Kratoz @ Shock (Huize Maas Groningen)
User edit by Illusion on 10-05-2006 @ 14:43:14 (1%)
Blast    posted on 10-05-2006 15:02
volgens mij was de disco muziek als eerste gegroeit (jaren 80). In NL dan.


Ik denk ook dat er niet echt een geschiedenis bestaat zoals in 1955 vond pietje uit dat je een draaitafel op boxen kan aansluiten bvb.

Er was waarschijnlijk ooit wel iemand die ging uitproberen hoe alles in elkaar zat.


Vroeger dacht ik altijd dat tiesto het had uitgevonden

the-melody    posted on 10-05-2006 15:02
was het niet Edison die de draaitafel uitvond? Dacht dat ik dat ergens gelezen had
MichelGoldy    posted on 10-05-2006 15:09
Ik zweer het, ik was het:P
PatrickBeuken    posted on 10-05-2006 15:20
In de jaren 70 treedt de dj voor het eerst naar voren als een artiest, die door zijn platenkeuze en mixtechniek iets nieuws maakt met bestaande platen. In New Yorkse dancings mixen disco dj's voor het eerst platen aan mekaar in plaats waarbij ze het einde van één plaat laten overlopen in het begin van de volgende. Zo ontstaan de mixtechnieken die vandaag standaard zijn voor elke live dj.

Eveneens in New York in de jaren 70 ontstaat hiphop doordat dj's als Kool Herc met stukken uit funk platen nieuwe nummers mixen. Dj Grandmaster Flash ontwikkeld de eerste scratch technieken, die standaard worden voor elke hiphop-dj.

Heel belangrijk hierbij is de keuze van de platen en de stijl van het mixen. Elke dj heeft zijn eigen stijl en wordt vaak vanwege zijn of haar stijl gekozen voor feesten, evenementen, festivals en uitgaansgelegenheden.

Sinds de opkomst van de house eind jaren tachtig van de vorige eeuw is het fenomeen dj nog populairder geworden. In het dance genre zijn degenen die de platen live ten gehore brengen meestal beroemder dan de artiesten die de muziek maken. Tegenwoordig profileren beroemde dj's zich ook regelmatig als makers van muziek. Meestal brengen ze platen uit op eigen naam terwijl deze in werkelijkheid door onbekende artiesten worden gemaakt. Veel beroemde dj's hebben ook eigen platenlabels.

 
Bron: wikipedia.nl

Winston    posted on 10-05-2006 15:50
Vroeger had je alleen radio en feest DJs. Ze werkten met diverse geluidsbronnen. In de loop der tijden kreeg je specialisaties zowel qua muziekstijlen als technieken (scratch, turntabelism battles, tag teams, harmonic mixing, beatmixing, remixing, knip mixen, snel mixen/mega mix)


Zoek uit welke draaitafel als eerste 'pitch control' had. Vroeger moest je ook zelf slip mats maken. Technics had als eerste een DJ cd player. Check ook de ontwikkeling van DJ mixers. Vroeger werkte men met mixers zonder kanaal equalizers en monitor secties. En welke headphone had als eerste bewegende earcups?

Tic Toc
Blast    posted on 10-05-2006 16:45
Poster: djliberty
was het niet Edison die de draaitafel uitvond? Dacht dat ik dat ergens gelezen had
 

jep, maar dan wel een van de eerste. een draaitafel die je met de hand moest bewegen.


_Ivan_    posted on 10-05-2006 20:33
alvast bedankt voor jullie reactiesWinking my eye... ik weet weer een stukje meerHappy, laughing
Feel&.Celebrate.Life!
Dj_Fantasy    posted on 11-05-2006 21:41
@ dj liberty: ja het was thomas edison die de platendraaier uitgevonden heeft :p allez ja grammafoon of zoiet, alleen toen had je natuurlijk geen versterker en boxen nodig Winking my eye
dj2dj.nl
Prozei    posted on 11-05-2006 23:24
:P http://movies.flabber.nl/heineken.scratch/
in dit filmpje ken je zien hoe de eerste scratch is uitgevonden :p:p:p

denk dat de meeste hem wel kennen


User edit by Prozei on 11-05-2006 @ 23:27:31 (39%)
Mod edit by Lead on 12-05-2006 09:47 (4%)
_Ivan_    posted on 12-05-2006 07:55
ik kende hem nog niet maar leuk filmpje:D

Feel&.Celebrate.Life!
Lead    posted on 12-05-2006 09:48
Hehehe... en dat allemaal dankzij Heiniken

Terucht, want het is het lekkerste Biertje
Let the BASS be louder
PatrickBeuken    posted on 12-05-2006 10:18
Super vet filmpje Happy, laughing

Alleen is Alfa lekkerder Winking my eye
Camino    posted on 12-05-2006 14:25
Poster: Lead
Hehehe... en dat allemaal dankzij Heiniken

Terucht, want het is het lekkerste Biertje
 
dat is nu al 5 uur geleden gepost zonder dat de belgen beginnen schreeuwen zijn?? zo dan ben ik maar de eerste om te zeggen dat heineken K*Tbier is. om er maar een paar op te noemen die vele beter zijn: Stella, Mythos, Palm, Brand (! erg lekker), Maes... zelfs Jupiler is nog beter!! maar ja... on topic :p vet filmpje
ilseentje    posted on 13-05-2006 07:44
Heb een oude lenco L75 hier staan.

Is zowat de voorloper van de Technics SL1200.

Wordt ooit nog volleddig opgemaakt en mooi ingebouwd.

Was<toen indertijd de enigste hier te verkrijgen platenspeler waar mee te mixen viel. Van scratchen was met dat ding geen sprake. Had volledige toer nodig om op snelheid te komen Happy, laughing .

Google er maar eens naar...

En nog een paar site's:






Zo, denk dat je hier wel even zoet mee bent.

Groeten uit Belgie

Blast    posted on 13-05-2006 09:28
Leuk filmpje

deze had ik d8 ik al eens eerder ergens gezien maar dat maakt toch niet uit, want deze blijft wel leuk.

Twizz    posted on 13-05-2006 15:28
en bavaria dan??





  This is an old Topic

No new postings for 6.941 days.
 Post CommentThat would be 231.4 months
or a whopping 19 years
You might consider opening a new topic or reply anyway by pressing the green button...


213 Users online: 19 Guests (194 Unknown)
Pages generated today : 17.239
Most visitors online this month : 380
Lifetime Pageviews since 2003 : 238.825.698