Bouw nieuwe studio (1/3)
  Dutch Topics, DO NOT reply in other languages than Dutch !  

Relecto    posted on 31-01-2013 00:41
Hallo forumvrienden, mag ik wel zeggen toch? Haha, anyway let's go.

Op dit moment zit mijn studio bij mijn slaapkamer 'ingebouwd' en gaat het niet langer zo qua overlast tegenover mijn ouders etc.. Hieronder een foto van mijn huidige studio. Heb de foto een klein beetje bewerkt omdat het nogal donker was.



Nu heb ik dus per direct 12 vierkante meter aan ruimte beschikbaar (4x3m) en wil hier mijn nieuwe studio gaan bouwen. Inprincipe wil ik hetzelfde meubel gaan gebruiken maar dat moet ik t.z.t. nog even bekijken.

Ik produceer altijd op redelijk niveau, vooral tijdens het afmixen. Maar houdt wel ontzettend goed rekening met mijn oren, maar ook dat gaat in de huidige situatie niet qua overlast.

Het gaat mij meer om het volgende: De plek waar de nieuwe studio gebouwd gaat worden is in de schuur van mijn ouders, nu zit er aan de zijkant van de schuur ook een duur waar dus de ingang van mijn studio zou komen. De hoofddeur van de schuur wordt dus nog gewoon gebruikt door mijn ouders. Nu is mij aangeraden om een ruimte in een ruimte te bouwen om de geluids overlast te beperken of zelfs tot geen overlast. Nu heb ik de volgende vragen:

- Welk materiaal kan ik het beste gebruiken om de 'ruimte' te bouwen? Dan heb ik het over de muren/plafond.
- Ik heb op dit moment eierdopppen (ja zo noem ik ze, haha) tegen de muur hangen en kan merken dat dit wel wat helpt qua weerkaatsing, lastig uit te leggen. Ga dit op mijn nieuwe plek ook doen, denk dan ook alleen de achterwand. De gehele ruimte lijkt mij verreweg onzin en maakt alleen maar onnodige kosten.
- Is het verstandig om de ruimte een paar CM van de vloer af te bouwen? En wat kan ik qua materiaal het beste op de vloer leggen? Of maakt dit niet zoveel uit?
- Hoeveel ruimte moet er ongeveer zitten tussen de huidige muur en de ruimte die erin komt en wat voor materiaal (isolatie?) dempt goed zodat het er eigenlijk niet door heen gaat.

Ik heb dit bericht even snel getypt omdat ik op dit moment niet zoveel tijd heb, dus excusses als er spelfouten instaan of rare/vreemde zinnen.

Alvast bedankt!


What do you think about Bouw nieuwe studio ??

Vote :   

FSR    posted on 31-01-2013 07:06
Leuk! Studio's bouwen/inrichten?Cool, here we go forumvriend!

Ten eerste wil ik vragen of je foto's van die schuur hebt. Het liefst vanuit de deur gemaakt en zo even aangeven waar we naar kijken. + 1 foto precies tegenover de deur zodat wij alle hoeken hebben gehad.

Nu je vragen:

Er zijn een paar dingen waar je mee rekening 'moet' houden. Deze volgorde kan ik wat dat betreft ook aanraden.
Op de eerste plaats inderdaad de ruimte in een ruimte. Echter is dat niet zomaar op elkaar te bouwen. De binneste ruimte zal namelijk soort van horen 'te zweven' oftewel zoveel mogelijk los staan van alles erom heen. (Dit is met een paar CM genoeg inderdaad)
Dit is wel een zeer zeer dure aanpassing en daarnaast vereist het ook iemand die hier kennis over heeft. (Heb je DJR voor?Embarassed)
?
Als je dat hebt gehad ga je de binneste ruimte inrichten. Eerste vraag die ik al heb: 'Ga je voor tapijt (laag-polig) of voor laminaat of iets vergelijkbaars?' Tapijt dempt behoorlijk. Laminaat echter een stuk minder. Daarnaast gaat je stoel ook makkelijker over laminaat.

Indien je de vloer gekozen hebt. Zijn je muren en plafond aan de beurt. Ik weet dat Auralex een rekentool ervoor heeft om precies te kunnen uitmeten waar wat moet hangen. Toch zou een specialist hierin nog een beter effect hebben dan de rekentool, aan jou de keus. Eierdoppen is leuk en wel, alleen waarom ga je die nog gebruiken in je nieuwe studio? Het zal dan de zwakste schakel zijn qua isolatie.

Afhankelijk van wat je op 'redelijk niveau' noemt ga ik even uit van niet meer dan 80 dB componeert. (per set van 2 studio monitoren) Ik raad in principe altijd (smal) isolatiemateriaal aan tussen alle wanden van buitenste naar binneste muur. Daarover heen gaat dan de binnste muur en daarbinnen komt afhankelijk van de correctie's die nog nodig zijn de rest van de Auralex rekentool of specialist te hangen?Cry.

Ook niet geheel onbelangrijk is dat de muren in een 'mixdown/mastering' studio niet recht zijn maar altijd schuin lopen! (Het niet om hoeken van 45 graden, meestal tussen de 2 tot 5 graden wat ik zo weet.

Qua materiaal keuze ben ik niet zo goed op de hoogte. Ik weetzeker dat er een paar personen zijn hier die daar meer kaas van hebben gegeten.?

Als ik ook vragen mag: 'Heb je een maximaal budget?'.
?
Ga je alles zelf doen wat betreft in elkaar zetten? Indien ja, zal dat flink je budget omlaag helpen. Hou er wel rekening mee dat zonder 'controle' van een specialist hierin je snel fouten kan maken. Zelfs met de tips die je hier krijgt. Het is echt super precies werk te noemen.?

Succes!

Edit: Je studio op de foto vind ik al een best een compliment waard! Zo op het eerste gezicht staat alles keurig & logisch. Kleine tip: Mocht je die midi keyboards intensief gebruiken. Maak dan onder je bureau een klein uitschuifbaar plankje waar je muis en toetsenbord voor je Mac goed op kunnen liggen.
User edit by FSR on 31-01-2013 @ 07:09:40 (12%)
Baart    posted on 31-01-2013 08:13
Holieshit FSR je schrijft lange verhalen, eeeeerg handig! Embarassed
https://soundcloud.com/bart-duisterhof
Relecto    posted on 31-01-2013 08:40
FSR, ontzettend bedankt voor jouw reactie. Ik zal proberen deze week/vanavond even wat foto's te uploaden. Ik waardeer jouw bericht enorm en ga vanavond even het e.e.a. goed uitzoeken. Tenslotte bouw je zoiets maar 1x he, haha.

Ik wil de eierdoppen alleen gebruiken aan de wand waar het bureau staat omdat ik heb gemerkt dat dit wel wat helpt. Ik heb getest met en zonder en het en verschil was duidelijk hoorbaar, het geluid klonk net iets strakker. Het gaat hierbij dus niet om de isolatie.

Qua vloer twijfel ik nog tussen tapijt of laminaat/vinyl. Tapijt is natuurlijk veel lastiger schoon te houden en inderdaad, de stoel rolt makkelijker over laminaat/vinyl. Ook dingen waar ik rekening mee ga houden. Want er gaat natuurlijk nog wel eens een drankje over de vloer als er vrienden op bezoek zijn, haha. Valt natuurlijk ook wel mee. Maar qua demping is tapijt natuurlijk super maar denk dat het niet super praktisch is. En daar moet je een overweging in maken.

Ik probeer natuurlijk zoveel mogelijk zelf te doen, met behulp van vader. Ik heb een vriend die relatief veel verstand heeft van acoustic en studio bouw dus misschien dat ik die eens kan contacten. Maar je raad dus ronde hoeken aan? Heb je hier misschien een voorbeeld van?

Bedankt voor het compliment over mijn huidige studio. Ik gebruik het keyboard niet zo intensief dus deze opstelling werkt prima.

Alvast bedankt en een fijne dag!
FSR    posted on 31-01-2013 09:57
@Relecto,

Bedankt voor het complimet ^^! Je bouwt inderdaad een studio maar 1x. Tenminste op die plek, en dan moet je wel alles goed doen en ook wat en hoe... immers is het qua ruimte om te werken voor een burger per m2 wel zo'n beetje het duurste waar je in kan werken.?

eierdoppen is inderdaad geen isolatie, echter als akoustiek materiaal ook veel minder geschikt. Het kan wel, alleen heb je betere materialen & ook budget voorhanden. Dan raad ik je echt aan betere materialen te overwegen!

Neem je schuurtje als voorbeeld. En bedenk dan is een doorsnede van de muur. Het zou ongeveer als volgt eruit zien:
Buitenmuur --> Isolatie --> Binnenmuur --> Akoustiek materialen zoals Basstraps e.d.

Ronde hoeken heb ik ten eerste nog nooit van gehoord? Ten tweede is wat ik vermoed dat jij in je hoofd hebt ook niet de bedoeling. De kamer rond maken zou opzich wel leuk eruit zien, echter is dat totaal niet de bedoeling!

Als je de ruimte van de schuur van de bovenkant bekijkt. Is het dan 1 groot vierkant? Zo ja, dan zijn je muren dus loodrecht wat mij brengt bij het volgende punt.

Waar jij met je bureau zal zitten zal het breedst moeten zijn van de gehele kamer. We kunnen er allebei vanuit gaan dat je niet met je gezicht (ogen) naar de deur zit als je werkt. Goed, nu we dat weten ga je vanuit dat punt werken.

De 2 hoeken die je vanuit je directe gezichtsveld kan zien (als je werkt) zijn je 'eikpunten'. De breedte tussen deze 2 hoeken zijn het maximale wat je ruimte kan hebben. We gaan hierbij uit van de binnenruimte. Die 2 hoeken (let op alleen de hoeken!) zijn absoluut loodrecht! Je trekt dan een muur van die 2 hoeken naar de andere 2 hoeken van je binnenruimte (tegenover dus). Echter zullen die hoeken niet precies op dezelfde lijn staan als je 'eikpunten'. Die staan (bijvoorbeeld: 2 centimeter naar binnen toe) dan je 'eikpunten'. Let op! Die 2 centimeter is geen precisie regel/vuist regel of whatsoever. Je zal dat in jouw situatie zelf moeten beoordelen. Misschien is 1,78 cm naar binnen goed. Alleen kan 3,55 cm dat ook zijn. Afijn je krijgt nu een beeld ervan hoop ik. Vooral meten dus!

Kleine tip van mijn kant. Met 12 m2 ruimte ongeveer heb je ook wel een plekje ergens (verder weg van je apparatuur) om een tafeltje neer te zetten waar je drinken en eten op kan zetten. Als je drinken omgooit/stoot is dat niet bij je apparatuur. Bovendien als het plakt ?door cola of andere frisdrank ofzo dan krijg je dat moeilijk weg. Zeker irritant als je op die plek vaak werkt. You'll cath my drift.

Succes!







User edit by FSR on 31-01-2013 @ 09:59:25 (1%)
Relecto    posted on 31-01-2013 13:30
Wederom bedankt voor de reactie!

Ik denk dat de akoestiek eigenlijk pas later van pas komt, eers zorgen dat je een zo goed als geluidsdichte ruimte hebt, lijkt mij, natuurlijk moet je er wel rekening mee houden. Over die ronde hoeken, dat was denk ik een misverstand, heb ik je post niet helemaal goed begrepen, excusses.

Nee het is geen vierkant dak. Ongeveer 2 meter hoog vanaf daar begint het schuine dak. Maar aangezien de binnenmuren wat naar binnen staan wordt het plafond natuurlijk ook iets hoger, maar dat zal niet veel zijn. De muren zijn dus wel loodrecht. Of je moet in de studio ook een punt-dak maken, maar dat lijkt me niet verstandig.

Ik plaats het meubel inderdaad tegen de muur aan die 4 meter breed is (ongeveer) dus dan zit ik met de rug naar de deur. Misschien dat ik het meubel aanpaas zodat hij iets van de muur afkomt aan de achter- en voorkant zodat ik er gemakkelijker bij kan en ik denk dat dit ook wel iets helpt qua doordreuning van de monitoren.

Het stuk dat je schrijft over de 'eikpunten' moet ik nog eens goed doorlezen en bespreken/overleggen.

Er komt inderdaad een apparte hoek voor drank. Koelkast, bank, tafeltje etc. zal allemaal aanwezig zijn. Wel goed voor jezelf zorgen he, haha.

Hoe kan ik nu het beste beginnen? Opzoek naar de juiste materialen? Het scheelt dat mijn vader enorm handig is en mij hierbij ondersteund, tevens zal ik misschien ook nog contact opnemen met een bedrijf die er wat meer verstand van heeft. Misschien puur voor advies.

- Bouwtekening
- Verdiepen in gipsplaten (hoe dikker hoe beter?)
- Verdiepen in geluidsdempend isolatie materiaal (iemand tips/ervaringen)

Alvast bedankt voor zover en hopelijk dat jij of andere forumleden nog tips/opmerkingen hebben!
djmstr223    posted on 31-01-2013 13:49
Als je serieuse acoustische aanpassingen gaat zou ik als ik jou was even contact opnemen met een specialist. Het bedrijf mediafurniture doet dit heel goed. (als je mij even een pm stuurt kan ik je wat gegevens geven)?


Waar je rekening mee moet houden als je een stuio gaat bouwen dat alles symetrish moet zijn behalve je muren... als je het goed wil doen maak je alle muren schuin teopzichte van elkaar. maar alle meubelen wel symetrisch vanwege je stereo beeld.

edit: de enige manier om geluid (voormaleijk bass) te stoppen is massa!?

(sorry van de spelling, zit op telefoon)
www.bramvanbergen.nl
User edit by djmstr223 on 31-01-2013 @ 13:53:12 (15%)
Relecto    posted on 31-01-2013 14:12
Bedankt voor jouw reactie.. Ik zal t.z.t. je een PMtje sturen!

Hoe moet ik dat voor mij zien? Alles symetrisch behalve de muren? Heb je misschien foto's of een eventuele tekening?
?
Alvast bedankt!
FSR    posted on 31-01-2013 16:32
@Relecto,
?
djmstr223 & ik bedoelen precies hetzelfde! Echter is mijn uitleg in zijn post in 1 zin samengevat.?Foot in Mouth

Ik vermoed nu heftig dat Relecto echt geen 'enkel' beeld kan maken wat we ervan bedoelen. Ik ga vanavond wel is op zoek naar een plaatje op Google. Hoewel ik bang ben dat die erg moeilijk te vinden zal zijn. Ik ga mijn best doen iig.?

Ik bedoel overigens ook niet dat het dak vierkant is, Als een bouwtekening ziet. Dan heb je een voor aanzicht, een zij aanzicht en een boven aanzicht. Dat boven aanzicht is wat ik bedoel. Hoe ziet de ruimte eruit als je het vanuit het boven aanzicht bekijkt. Hopelijk maakt dit al redelijk wat duidelijk...



DJ_IVI-R    posted on 31-01-2013 18:12
accorub matten worden gebruikt om tegen muren te plaatsen om ruimtes geluidsdicht te maken.
het is wel redelijk duur.. +- 46 euro voor 2 m? met dikte van 4cm

ter vergelijking : 1 cm accorub = 14 cm kurk dacht ik

Je kan die matten met tec7 vasthangen en dan bv met gyproc afwerken.

http://bluesphere.be/images/sites/12/14/editor/Nieuwigheden/FolderAccorub.pdf
www.nikan.be
djmstr223    posted on 31-01-2013 19:16
Poster: Relecto
Bedankt voor jouw reactie.. Ik zal t.z.t. je een PMtje sturen!

Hoe moet ik dat voor mij zien? Alles symetrisch behalve de muren? Heb je misschien foto's of een eventuele tekening?
?
Alvast bedankt!
 


Op deze foto kan je zien dat al het meubilair symetrisch staat, maar alle muren staan ten opzichte van elkaar scheef.

@DJ_IVI_R 46 euro voor 2 vierkante meter is heel goedkoop als je het over goede akoestiek hebt, geloof me!

www.bramvanbergen.nl
hoppie    posted on 31-01-2013 19:27
jij bedoelt zoiets??

(let niet op mijn awsome paint skills)

dat rare ding in het midden is ongeveer een deur en die verlepte dingen ernaats meubels. hoop dat het wel duidelijk is

edit: uuuuhm ja...

Question everything
User edit by hoppie on 31-01-2013 @ 19:29:33 (74%)
FSR    posted on 31-01-2013 19:34
@DJMSTR223, dat is echt een hele hele coole foto! Bedankt voor het zoeken!

@Hoppie, jij ook zeker bedankt! In mijn ogen heb je wel awesome paint skills. Immers kan ik nog niet eens een fatsoenlijk rechthoek maken haha?Embarassed! En dit maakt wat ik bedoel super super duidelijk. Hoewel de muren wel heel erg naar binnen keren dan hoe ik het had beschreven. Het voorbeeld komt nu denk ik wel zeer duidelijk over. Relecto succes!
DJ_IVI-R    posted on 31-01-2013 19:48
ik zou er ook niet te ver in gaan.. je gaat geen professionele mastering studio bouwen h?..
gewoon wat soundproof maken en met de basis rekening houden, dat je kamer geen vierkant is en dat je speakers niet exact halverwege vloer en plafond staan en daj de ideale luisterpositie 38% vande kamerlengte is
www.nikan.be
djmstr223    posted on 31-01-2013 21:01
Poster: FSR
@DJMSTR223, dat is echt een hele hele coole foto! Bedankt voor het zoeken!

 

THNX! mocht je het leuk vinden om te weten, Dit zijn de wisseloord studio's hier in het mooie nederland. Ze zijn vorig jaar helemaal verbouwd, letterlijk de beste van de beste gear die je kan krijgen (en de hele studio is analoog!) www.wisseloord.nl
www.bramvanbergen.nl
Relecto    posted on 31-01-2013 21:26
Top dat iedereen zo actief reageert, ben ik erg blij mee! Ik ga nu beginnen met een plan van aanpak en een begroting maken. Zoals DJ_IV_R al aangaf, het wordt geen mastering studio en het gaat in de eerste instantie echt puur om de geluidsdemping. Alhoewel akoestiek natuurlijk ook belangrijk is. Ik heb echter nog wel een paar vragen die ik graag beantwoord zou willen hebben.


  • 1. Ik snap het principe van de 'eikenpunten nu'. Waar de gear/meubel staat (die hoeken) zijn dus 4 meter breed. Vervolgens trek je een lijn naar de andere kant van de ruimte (ongeveer 3 meter), waar de deur zit, en laat je die hoeken een paar CM inspringen. Zodat je alsware een 'schuine' muur krijgt? Hoe kan ik dat berekenen of maakt het niet zo super veel uit? Waarom wordt dit eigenlijk toegepast?
  • 2. Gipsplaten.. Ik heb gelezen dat deze uitzichzelf al veel lage tonen dempen. Klopt dit? Wat is een goede dikte?
  • 3. Iemand ervaring met Rockwool (linkje)? Heb dit gelezen op wat andere websites en kwam toen bij de website zelf terecht. Inprincipe produceer ik soms tussen de 70/75dB, en het volume iets opkrik om nog eens goed te luisteren, maar dan blijf ik niet zitten maar ga ik staan en neem ik wat afstand om even goed de sound te voelen/de details. Nu weet ik dat 40/50dB haast niet hoorbaar is en dat zou dus een mooi streven zijn. Erg benieuwd of iemand hier ervaring mee heeft.
  • 4. Is het verstandig om het meubel los van de muur te plaatsen, liever niet aangezien ik dan wat meer ruimte overhoudt, maar zoals ik al zei: 'het gaat in de eerste instantie echt puur om de geluidsdemping'
  • 5. In principe mogen de muren, vloer en het plafond dus niet in contact komen met de bestaande buitenmuur en vloer? Zo kan het plafond dus tussen de binnenmuren hangen en de wanden via bijvoorbeeld metal stud worden geplaatst. De vloer wordt dan dus zwevend (enkele CM's lijkt mij genoeg?) met bijvoorbeeld EASYfoam.
Zijn er verder nog dingen waar ik rekning mee moet houden (uitsluitend: kachel, stroom en netwerk)?
?
Totzover alweer bedankt mannen en een fijne avond! Embarassed
Estacy    posted on 31-01-2013 21:52
Als je het meubel los van de muur zet, hoeft dat echt maar een centimeter of 2 te zijn. Gewoon zodat er geen contact is met de muren. Dat merk je niet qua plaats.?

Lees dit eventjes. super handig

http://www.gamma.com/doe-het-zelf/geluidsisolatie-bij-wanden/
'George Clinton meeting Kraftwerk in an elevator'
Relecto    posted on 31-01-2013 22:31
Estacy, bedankt voor jouw reactie. Maar ik neem aan dat het isolatiemateriaal van de Gamma niet gaat doen wat ik er van verwacht?
User edit by Relecto on 31-01-2013 @ 22:39:02 (31%)
hoppie    posted on 31-01-2013 23:45
Poster: FSR
@DJMSTR223, dat is echt een hele hele coole foto! Bedankt voor het zoeken!

@Hoppie, jij ook zeker bedankt! In mijn ogen heb je wel awesome paint skills. Immers kan ik nog niet eens een fatsoenlijk rechthoek maken haha?Embarassed! En dit maakt wat ik bedoel super super duidelijk. Hoewel de muren wel heel erg naar binnen keren dan hoe ik het had beschreven. Het voorbeeld komt nu denk ik wel zeer duidelijk over. Relecto succes!
 

die vierkantjes heb ik ook 3 uur over gedaan. en ik heb de hoeken expres zo gezet om duidelijk te maken dat het geen vergissing is
Question everything
Wytse    posted on 31-01-2013 23:48
Poster: djmstr223
letterlijk de beste van de beste gear die je kan krijgen (en de hele studio is analoog!)
 

So they say... Maar dat is een andere discussie...

Relecto, mocht je meer informatie willen, dan mag je altijd komen kijken in een studio in Arnhem waar ik werk. PM daarvoor even!
White Sea Studio
FSR    posted on 01-02-2013 01:26
@DJMSTR223, Thanks! Ik ga dat zeker nog is bekijken.

@Hoppie, 3 uur over die vierkantjes? Haha, dat ik er niet mee overweg kan betekend niet dat ik niet weet wat je er mee kan. En 3 uur voor die tekening lijkt mij wat veel te noemen. Of je pc lagt zwaar bij paint ofzo ^^ haha!

@Relecto, hetgeen wat Wytse aanraad is zeker iets om op in te in gaan! No doubt...?

@Wytse, bespeur ik daar een lichte vorm van: 'concurrentie drift'?Foot in Mouth? Grapje grapje, ze maken wel een flink statement inderdaad. Het zal waarschijnlijk (denk ik) liggen hoe 'zeldzaam' de producten die ze gebruiken zijn op dit moment dat de doorslag zal geven of dat 'statement' gegrond is of niet.
hoppie    posted on 01-02-2013 08:44
Poster: FSR


@Hoppie, 3 uur over die vierkantjes? Haha, dat ik er niet mee overweg kan betekend niet dat ik niet weet wat je er mee kan. En 3 uur voor die tekening lijkt mij wat veel te noemen. Of je pc lagt zwaar bij paint ofzo ^^ haha!

.
 

sarcasme op het net is lastig
Question everything
FSR    posted on 01-02-2013 09:14
@hoppie, het feit dat ik ook geen sarcasme ken in real life zal vast hebben meegeholpen aan dat het niet aankwam?Cry.
Relecto    posted on 04-02-2013 18:22
De situatie is totaal veranderd.. De studio gaat op een andere lokatie gebouwd worden. Ik zal z.s.m. foto's hier posten van de huidige situatie daar.
Relecto    posted on 04-03-2013 08:59
Rond 1 april gaat de verbouwing beginnen. Het is ca 50m2 en ga binnenkort hier foto's posten van de huidige?situatie. Ik ga de ruimte goed benutten en er geen vierkant hok van maken. Qua model moet je een beetje denken in de richting van de nieuwe Bingo Players studio. (Foto hier en hier). De ruimte die dus overblijft (rechts achterin vanaf de voorkant gezien) ga ik een server- en kabelruimte van maken. En daar kan in de toekomst eventueel een vocal booth worden gebouwd, maar dat is nu nog overbodig.

Tot zover deze info. Ben nu druk bezig met een begroting en PVA (bekabeling, bouw, inrichting, acoustic etc.)?op te stellen en te verdiepen in wat nieuwe gear (Monitor control, Headphone?versterkers etc.)?om alles wat makkelijker te maken, maar zal hierover wel een ander topic starten, wel zo netjes dacht ik.

Mochten jullie verder nog tips hebben dan hoor ik het graag!

EDIT: Ook een shoutout naar Wytse! Langs geweest, erg tof!
User edit by Relecto on 04-03-2013 @ 09:07:47 (14%)
FSR    posted on 04-03-2013 11:41
Haha! Ik wist wel dat mijn aanraden goed was! Nu is dat ook niet zo moeilijk kiezen tussen Wytse & 'anderen' in Arnhem?Cool!

Op de eerste foto van Bingo Players meende ik te herkennen dat die studio monitoren V88's zijn? Of zijn er nog andere studio monitoren die een dubbele conus hebben??

Van die afstand vond ik het tot nu toe nog wel de best gok die ik heb gemaakt?Cool. K*t-belichting ook Foot in Mouth?(ik bedoel de foto).

Voor de rest, keep us updated Relecto, we kijken uit naar je bouwproject?Cool!
User edit by FSR on 04-03-2013 @ 11:58:30 (34%)




342 Users online: 193 Guests (149 Unknown)
Pages generated today : 46.534
Most visitors online this month : 897
Lifetime Pageviews since 2003 : 242.785.311