CDJ-400 kritisch bekeken. (2/3)
  Dutch Topics, DO NOT reply in other languages than Dutch !  

Tekhead    posted on 26-02-2010 21:57
Zoals de meeste weten sta ik zeer kritisch tegenover de dj produkten van Pioneer, maar niet? alleen de produkten van Pioneer, ook Denon , Technics, e.a. Rodec's krijgen een kritische blik en test van mij, en waarom zij en niet andere merken, dit is vrij simpel, namelijk het prijskaartje, dat voor deze merken toch meestal een aanzienlijk stuk hoger ligt, dan bij de minder gekende of niet marktleider concurrenten, en het prijsverschil moet dan toch gerechtvaardigd zijn of minstens een logische verklaring.

Toen ik de CDJ-400 ging ophalen en na aankoop de doos overhandigd kreeg, moest ik eerst even met de doos schudden en ze controleren of hij er wel inzat, zo een lichtgewicht, dit was het eerste wat echt wel opviel, en m'n eerste indruk was zoiets van: is dit een speelgoedje of een 'Prodj speler'.
Wat me ook opviel, maar niet verraste, was de weeral ronduit schitterende handleiding die er bijgevoegd was (is), no nonsense, in correct Nederlands, met duidelijke illustratie's die zelfs voor een cd leek (zoals ik) een makkie om te begrijpen is, als er 1 merk is die hieromtrend alle lof en eer verdient is het Pioneer wel, 3x bravo. Ook de benodigde kabels waren aanwezig zodat het in werking stellen geen vertraging opliep.

Na installatie van de cdj-400 viel me ook op dat dit optisch een mooi toestel is, waar het jogweel zijn verlichte en instelbare ring een heel mooi toevoegsel is, en wees eerlijk het oog wil ook wat.
Na enkele minuten effe in de handen wrijven en klaar om ten strijde te trekken, zonder gebruik handleiding, dit doe ik altijd om te zien hoe gebruiksvriendelijk het betrefende toestel wel is, en ook hier scoort Pioneer hoge ogen, had op een minimum van tijd de hele zooi al uitgeprobeerd op de midifunctie na, simpel omdat ik geen software heb om te testen, hier kan ik geen enkel oordeel over geven. Leuk is de snelle laadtijd van de CD's en het snel reageren op de door mij gegeven commando's, en het snel switchen tussen vinyl en cd mode, en het mooie geluid dat ze in beide mode's produceren, al vind ik dat het geluid in vinylmode te digitaal klinkt ipv een analoge background, en zeker in vergelijking met de Technics SL-DZ1200, maar hierbij mag je uiteraard niet vergeten dat Technics een vinyl achtergrond en verleden van meer dan 20 jaar pro dj gebruik heeft en Pioneer enkel een verleden in menig huiskamer hifi-racks. Ook het kleine jogwheel is voor een vinyljunk en jock een hele aanpassing, dit tegenover het 10' echte vinyl op de Technics en het gebruiksgemak van zo een echte vinyl.

Omdat ik al zoveel goeds gehoord en gelezen had van de effectensector, was dit het eerste dat ik onder de loep nam, en aangenaam verrast moet ik hun optimisme delen, leuke, weliswaar beperkte, vernieuwende effecten waarvan ik de roll het leukste vindt, en ook leuk en innoverend zijn de effecten in vinylmode, hier kan je leuke sounds mee creeeren, zoveel is zeker. De loop in, loop out en reloop zijn ook van hoge kwaliteit, zeer duidelijk en precies werkend, net zoals de loop divider (wat ik een ander mooi en interessant toevoegsel op de speler vind) alles precieser dan de juiste weergave van de bpm, die steeds een verschil aangaf t.o. de bpm op de mixer en het gewoon tellen, maar dit is eigelijk wat muggeziften en voor mezelf van ondergeschikt belang, daar ik nooit mix op een bpm teller, niet op de speler noch op de mixer.
Wat wel juist afgesteld is, zijn de tags van de cd's op het scherm, uiteraard indien er text op de CD's staan uiteraard. En ook alle commando's die je geeft of gegeven hebt staan mooi en duidelijk vermeld in het schermpje, dat mij een positieve indruk naliet.
Ook MP3 cd's heb ik afgespeeld en de zelfgebrande cd's van betere kwaliteit heeft de CDJ-400 geen enkel probleem mee, met cd's van mindere kwaliteit weet ik het niet, omdat ik simpelweg deze niet gebruik.
Tot zover kon deze speler mij nog erg bekoren en als de usb functie ook eenzelfde kwaliteitsweergave als de cd weergave heeft ben ik een zeer tevreden gebruiker.
Dus tijd voor de ipod aan te koppelen, en ja inderdaad, de gegevens van m'n ipod worden mooi weergegeven op de cdj-400 en het gebruik van de de ipodgegevens en functie's is een nerd-gemakkelijke handeling, en toen vroeg ik me af of een usb stick ook zo goed zou zijn, maar daar werd ik wat teleurgesteld door de lange laadtijd van de stick, dit had beter gemogen en gekund, maar eens geladen, doet ook hij wat ik er van verlang.
Conclussie na gebruik van 2 van de 3 functie's (cd's, usb en midi) is er een van tevredenheid over het gebruiksgemak, geluid en feature's van de cdj-400, alleen heb ik het moeilijk met de aankoopprijs, die ik eigenlijk toch wel aan de hoge kant blijf vinden, maar anderzijds de hoge wederverkoopwaarde die eigenlijk alle Pioneergear blijft houden.
Is dit een toestel waarmee je aan de slag kan buitenhuis ? Jazeker, niet alleen zou dit moeten vanwege hun prijs, maar ook hun professionele aanblik, en geluidskwaliteit, feature's en precisie van alle commando's zowel in vinyl als in cd mode, maar ik zou ze dan echt wel herbergen in een (flight)case omdat ze hun gewicht niet mee hebben en bij een plotseling bruusk gebruik, wel eens snel van de booth zou kunnen verdwijnen.
Al bij al vind ik deze cdj-400 een geslaagd ontwerp en kan ik deze aanraden voor wie de aankoopprijs van ondergeschikt belang vind en voor diegene die geen alternatieve (merken) wensen.

Deze review is persoonlijk, en gebasseerd dus op persoonlijke ondervinding en gebruik.
Ik hoop derhalve dat deze review de ogen opend van al diegene die mij een pioneer hater vinden, en hun besef geeft waarom ik meestal kritisch reageer op de Pioneer ultra's fans.
Graag jullie mening omtrend deze review;

Thanks, Tekhead
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
User edit by Tekhead on 26-02-2010 @ 22:54:13 (2%)


What do you think about CDJ-400 kritisch bekeken. ??

Vote :   

Tekhead    posted on 28-02-2010 18:00

btw hoe was regi in the mix tim ?
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
viva_la_bram    posted on 01-03-2010 10:27
leuke review.

Poster: Tekhead
had op een minimum van tijd de hele zooi al uitgeprobeerd op de midifunctie na, simpel omdat ik geen software heb om te testen, hier kan ik geen enkel oordeel over geven.
 

Ik Ben zelf ook eigenaar van 2 cdj 400's en heb ze weleens als midicontroller in traktor gebruikt. Moet zeggen dat ik in het begin moeite had om ze goed af te stellen, maar heb inmiddels de goede tks files gedownload en nu werken ze prefect binnen traktor.
Scrollen door de playlist, loopfunctie, cue, scratch en pitch werken zoals ze moeten werken. Het enigste nadeel vind ik wel dat de pitch range wat aan de beperkte kant is.
Tekhead    posted on 01-03-2010 15:43
goed om weten thx
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
Roalin    posted on 01-03-2010 16:02
Poster: viva_la_bram
Scrollen door de playlist, loopfunctie, cue, scratch en pitch werken zoals ze moeten werken. Het enigste nadeel vind ik wel dat de pitch range wat aan de beperkte kant is.
 
Hoezo? Inmiddels is er HID-mode en werkt alles (bijna) precies hetzelfde als ie normaal zou doen. De pitch range is dus ook hetzelfde als normaal. Gewoon 6, 10, 16, 100 geloof ik.
Die HID-mode werkt echt super!
DJMixing    posted on 01-03-2010 16:22
Nette review.
Ik heb zelf 2 CDJ's 400 en ik moet zeggen dat ik er ook tevreden over ben. Happy, laughing
Ik heb geen problemen met laadtijden van usbsticks, maar je moet hier ook op letten wat voor files je op de usb hebt en wat voor usbstick het is. Ik heb namelijk nooit problemen ondervonden met mijn usbsticks en ze worden altijd snel geladen.
In mijn ogen is dit een van de betere spelers, aangezien ik niks meer nodig heb behalve 2 usb sticks en mijn koptelefoon en ik kan gaan?Cool
Zonder usbfunctie zou ik ze waarschijnlijk niet aangeschaft hebben, topproduct!
Dolivieira    posted on 01-03-2010 19:49
Poster: viva_la_bram
leuke review.



Ik Ben zelf ook eigenaar van 2 cdj 400's en heb ze weleens als midicontroller in traktor gebruikt. Moet zeggen dat ik in het begin moeite had om ze goed af te stellen, maar heb inmiddels de goede tks files gedownload en nu werken ze prefect binnen traktor.
Scrollen door de playlist, loopfunctie, cue, scratch en pitch werken zoals ze moeten werken. Het enigste nadeel vind ik wel dat de pitch range wat aan de beperkte kant is.
 

Een kleine aanvulling. Kan je dat niet instellen? Volgens mij kan dat in je Preferences van traktor.
CDJ2000Nexus DDJFLX10 DDJ-XP1 RMX1000 SL1200MK2s
Mitchell2    posted on 14-03-2010 17:45
Mooi review en ik wil mijn mening ook wel geven over de speler. Allereerst wil ik zeggen dat hij er mooi uitziet. Dat krijgt Pioneer wel vaak goed voor mekaar. Over de speler. De speler is naar mijn mening niet meer waard als 400 euro nieuw. Waarom? - Matige jogwheel performance (scratch) - Scratcheffecten zijn naar mening niet goed en klinken ook niet sterk. - De andere effecten zijn vrij nutteloos, behalve dan de roll die is wel heel goed. - De looping is echt irritant. Je kunt bijna onmogelijk loops dividen. Je kunt dit wel handmatig doen maar dat gaat ook maar goed tot 1/2 of 1/4 beat. Via de jogwheel en de search buttons is het helemaal niet te doen en is dan ook naar mijn mening geen loop dividen. - Midi-gebeuren is ook niet echt dat alles goed werkt. - USB laadtijd is wel wat langer, maar niet echt een groot probleem. - Ontbreken van hot cue's. voor creatief mixen zeer belangrijk. Nee, ik ben niet tevreden over dit apparaat en buiten de degelijkheid en geluidskwaliteit is deze speler niet interessant.
ElVrieso    posted on 14-03-2010 17:53
Hmm, erg mooie review. Deze staat ook tussen de twijfelaars, als ik het geld heb. Happy, laughing
Bruno de Vries - @djelvrieso
T-to-the-J    posted on 14-03-2010 19:34
Ik vind het een hele duidelijke review, top Tekhead!Happy, laughing
Ik ben een DJ, geen fucking jukebox!
Tekhead    posted on 14-03-2010 20:24
kheb m'n best gedaan Cool
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
BennoRevelli    posted on 17-03-2010 14:00
Poster: Tekhead
kheb m'n best gedaan Cool
 

Dat?is goed gelukt hoor
|| CDJ-2000 - DJM-2000 - CDJ-2000 - HDJ-2000 ||
hugomidden    posted on 18-05-2010 09:09
Leuke?review moet ik zeggen, en het maakt mij het aankopen van een compacte?'mee op vakantie' set groterThumbs Up

Ik wilde een tijd terug bijna?stel cdj400's aankopen bij m'n huidige set,?omdat een club eigenaar nog steeds zweerde bij z'n dateq 8.3 (kan hem niet helemaal ongelijk geven) maar omdat er geen effecten op zaten of een goed filter d8 ik aan deze spelers erbij, waar daar cdj1000mk3's stonden/staan.

Toch heb ik een vraag;(wellis waar 64 dagen na de laatste reactie, maar mocht je het lezen...)
Je kiest voor de cdj400, waarom niet voor een cdj800mk2?( prijsklasse bijna gelijk)
Deed je dat?ivm midi/usb/effecten misschien?


timmy90    posted on 18-05-2010 10:31
Poster: hugomidden
Leuke?review moet ik zeggen, en het maakt mij het aankopen van een compacte?'mee op vakantie' set groterThumbs Up

Ik wilde een tijd terug bijna?stel cdj400's aankopen bij m'n huidige set,?omdat een club eigenaar nog steeds zweerde bij z'n dateq 8.3 (kan hem niet helemaal ongelijk geven) maar omdat er geen effecten op zaten of een goed filter d8 ik aan deze spelers erbij, waar daar cdj1000mk3's stonden/staan.

Toch heb ik een vraag;(wellis waar 64 dagen na de laatste reactie, maar mocht je het lezen...)
Je kiest voor de cdj400, waarom niet voor een cdj800mk2?( prijsklasse bijna gelijk)
Deed je dat?ivm midi/usb/effecten misschien?


 

ik weet het niet meer 100procent zeker,
maar hij kon die van een vriend/kennis aan een mooie prijs over nemen, en hij wou dat toch eens doen om hem
te testen, en te? zien dat zijn mening terecht was of niet...
hij heeft hem inmiddels al verkocht en dn-s3700 gekocht...
Helixon    posted on 18-05-2010 13:24
Dankje wel Tekhead, dit was net wat ik nodig had....
ik ben nu volledig overtuigd dat ik een CDJ 400 in mijn booth wil hebben.


Bovenal een top review...

Greetzz
tek-zotic    posted on 18-05-2010 13:35
Poster: timmy90


ik weet het niet meer 100procent zeker,
maar hij kon die van een vriend/kennis aan een mooie prijs over nemen, en hij wou dat toch eens doen om hem
te testen, en te? zien dat zijn mening terecht was of niet...
hij heeft hem inmiddels al verkocht en dn-s3700 gekocht...
 
die aankoop van de Denon was dacht ik niet door gegaan omdat hij die van snaad wou overnemen en deze op de laatste moment besliste ze toch te houden
timmy90    posted on 18-05-2010 21:06
aaah dat wist ik niet..;
spijtig
Tekhead    posted on 18-05-2010 22:03
Poster: hugomidden
Leuke?review moet ik zeggen, en het maakt mij het aankopen van een compacte?'mee op vakantie' set groterThumbs Up

Ik wilde een tijd terug bijna?stel cdj400's aankopen bij m'n huidige set,?omdat een club eigenaar nog steeds zweerde bij z'n dateq 8.3 (kan hem niet helemaal ongelijk geven) maar omdat er geen effecten op zaten of een goed filter d8 ik aan deze spelers erbij, waar daar cdj1000mk3's stonden/staan.

Toch heb ik een vraag;(wellis waar 64 dagen na de laatste reactie, maar mocht je het lezen...)
Je kiest voor de cdj400, waarom niet voor een cdj800mk2?( prijsklasse bijna gelijk)
Deed je dat?ivm midi/usb/effecten misschien?


 
Idd lees ik het weer, ik heb de 400 idd gekocht omdat ik hem tegen belachelijke lage prijs kon kopen en zgan was, ook de usb en effect roll vond ik leuk, de midi vond ik leuk maar eigenlijk nooit gebruikt. De 800 vind ik een miserabel overpriced gruwelijk lelijk apparaat, dat totaal overbodig is in het Pioneer gamma.

?n zoals Tek-zotic al aanhaalde, heb ik hem verkocht omdat ik een deal had met snaad voor z'n denons, en Snaad zich achteraf bedacht heeft, ik dus geen Denon in m'n bezit Cool heb.

Thanx ook voor de positieve reactie.
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
Ilja    posted on 19-05-2010 00:17
Heb je nu dan nog steeds 1 CD speler ?
Tekhead    posted on 19-05-2010 00:51
Poster: Ilja
Heb je nu dan nog steeds 1 CD speler ?
 
yep Ilja, weet nog niet welke ik ga aanschaffen, maar heb gehoord dat Denon wss met een nieuwe gaat uitkomen (don't shoot me, if i'm wrong). Ga voor alle zekerheid nog even kat uit de boom kijken.
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
Dolivieira    posted on 19-05-2010 01:08
Tek is ook meer van de vinyl. Waarom zoek niet nog een SLDZ1200 bij Tek?
CDJ2000Nexus DDJFLX10 DDJ-XP1 RMX1000 SL1200MK2s
Ilja    posted on 19-05-2010 01:15
Tek check is ebay.co.uk, ?daar kun je met gemak een goedkope en in goede staat zijnde Sl-DZ vinden. ?En verzendkosten zijn echt niet hoog vanuit UK.
Tekhead    posted on 19-05-2010 01:23
Poster: djdolivieira
Tek is ook meer van de vinyl. Waarom zoek niet nog een SLDZ1200 bij Tek?
 

idd, de vinyljunk ben ik, heb meermaals gedacht om een 2de, maar wil er eentje met usb nu, fantastisch vind ik zo een usb, gebruik dat ook in m'n wagen, anders moet ik nog vele traxx e.d. nog eens op cd zetten ook.
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
Dolivieira    posted on 19-05-2010 01:24
Tekhead    posted on 19-05-2010 02:06
Timecoded, heb ik ook al aan gedacht, heeft ook meerdere voordelen voor mij, zoals, kan ze sturen vanop men SL's of SL-DZ (lastig met maar 1 speler) moet m'n booth nog niet vergroten. Geen cd's branden, oogt veel vetter dan spelen met cd's. Het enige dat probleem vormt is m'n mac, alle huidige soft vraagt intel core processor en die heb ik niet, moet eigenlijk nieuwe mac hebben.

Kzal die adv's een checken, thanks Dennis
Floated on the waves of Fantasy, see my dream come true
hugomidden    posted on 19-05-2010 11:10
Poster: Tekhead

Idd lees ik het weer, ik heb de 400 idd gekocht omdat ik hem tegen belachelijke lage prijs kon kopen en zgan was, ook de usb en effect roll vond ik leuk, de midi vond ik leuk maar eigenlijk nooit gebruikt. De 800 vind ik een miserabel overpriced gruwelijk lelijk apparaat, dat totaal overbodig is in het Pioneer gamma.

?n zoals Tek-zotic al aanhaalde, heb ik hem verkocht omdat ik een deal had met snaad voor z'n denons, en Snaad zich achteraf bedacht heeft, ik dus geen Denon in m'n bezit Cool heb.

Thanx ook voor de positieve reactie.
 

Aha ach zo, graag gedaan btw,
Die lelijke apparaten heb ik trouwens?Thumbs Uphaha maar dat had je vast al wel gezien.
Maar zo'n 400 setje maar dan in de limited versie vind ik nog wel mooi, hadden ze gewoon eerder moeten doen, maar dan zonder dat blauwe licht bijv.
Maar goed bevalt?de cdj400 goed? Het lijkt erop dat je liever een denon had en helemaal geen pioneer?





129 Users online: 12 Guests (117 Unknown)
Pages generated today : 16.042
Most visitors online this month : 361
Lifetime Pageviews since 2003 : 238.404.416