Hallow iedereen,
Ik heb een vriend die binnenkort zijn eerste professionele DJ set gaat kopen. Nu zit die met een klein dilemma NAMM 2015 bracht veel nieuws, waardoor hij niet weet wat kiezen.
Uiteindelijk schieten er 2 apparaten over de XDJ-RX of de NS7III. Welke zouden jullie hem aanraden, op vlak van features, innovatie, duurzaamheid, prijs/kwaliteit. Laptop zal bij beide gebruikt worden, dus daar is geen probleem mee.
Mvg.
Bjarne
Ligt er aan wat die wil.
Dus wat zijn zijn eisen en wensen?
Wat is zijn draaistijl en budget?
Hij heeft een budget van max. €2000, hij draait voornamelijk house en consoorten. Hij wil een degelijke controller om uiteindelijk over te stappen naar CDJ's en DJM.
Als hij perse naar Pioneer CDJ's wilt is de keus makkelijk natuurlijk: De Pioneer XDJ-RX.
Of hij moet speciaal niet met willen Rekordbox werken. Dan is de keus weer helemaal open.
Poster: Essential
...Hij wil een degelijke controller om uiteindelijk over te stappen naar CDJ's en DJM.
In dat geval zou ik zeker de XDJ-RX overwegen. Toestel doet niet onder voor de Numark NS7III aan hardware features. Hoewel de NS7 4 kanaals is, is het eigenlijk alleen maar een controller dus zonder computer kun je er niet zo heel mee. Voor gebruik met Serato is het een prima ding, alle knoppen zitten erop en er ook 3 duidelijke displays.
De XDJ-RX is echter geen Serato controller maar meer een stand-alone rekordbox speler die ook dienst kan doen als controller. Dus een ander uitgangspunt.
Maar als het doel uiteindelijk CDJ/DJMs is, dan is het wellicht slim om gelijk met de RX met Rekordbox te beginnen...
Maar de CDJ's zijn ook te gebruiken als controllers.
Dus de vraag is wil hij in de toekomst werken met Rekordbox of met laptop. Met laptop is wat lastig als hij ook buiten wil draaien in clubs of feesten met huurequipment.
Hij wil beetje bij beetje zonder laptop draaien, dus het zal de RX worden volgens mij.